צרו קשר: 03-7369426

נחזור אליך:
שם:
טלפון:
דוא"ל:
פיתוח הדרכה בצוות הדידקטי

פיתוח הדרכה בצוות הדידקטי

19.11.2009 |

פיתוח הדרכה מבנה את תהליך מיצוי הכישורים של העובדים בתפקידם. פיתוח הדרכה נעשה על יסוד מיפוי צורכי ההדרכה וכולל שלבים אחדים מהגדרת התפקיד ועד פיתוח מערכי השיעורים וכלי ההערכה.

פיתוח הדרכה בארגונים נועד להבנות את תהליך מיצוי הכישורים של העובד בתפקידו, בהתאם לחזון  הארגוני וליעדי הארגון. תהליכי ההכשרה לעובדים בארגון מהווים במה להקניית הכושרים הנדרשים לבעל תפקיד, להטמעת התרבות והערכים הארגוניים ולהעצמת העובדים. תכנון מיטבי של תוכנית הלמידה של עובד או קבוצת עובדים, בתחילת ובמהלך תפקידו, ממנפים את איכות ביצועיו.
הצוות הדידקטי, המומחה בהעברת ידע באשר הוא ובתהליכי למידה והדרכה, מציע לכם - מנהלים, מנהלי משאבי האנוש וההדרכה בארגון, ייעוץ, ליווי ופיתוח של קשת רחבה של פיתרונות הדרכה והכשרה. בהכרח, הפיתרונות ההדרכתיים שיוצעו מותאמים למאפיינים של הארגון, צרכיו ומשאביו וכמובן לפרופיל העובדים בו.
 
הפיתרונות ההדרכתיים הינם פרי תהליכי הפיתוח אשר בהם לעולם יהיו שותפים נציגי הארגון, החל במנהלים וכלה במומחי התוכן מתוך הארגון. וכמובן, יהיו שותפים יועצי פיתוח ההדרכה מהצוות הדידקטי, אשר מביאים עימם מומחיות בתהליכי הדרכה והכשרה, למידה אישית וקבוצתית, בצד הבנה של תהליכים ארגוניים.
 
 
 
לרוב, תהליכי הפיתוח יתקיימו לפי השלבים הבאים:
1. אפיון צרכי הארגון והמשאבים לעומדים לרשות ההכשרה.
2. הגדרת הפיתרון ההדרכתי והגדרת תהליך הפיתוח.
3. פיתוח הפיתרון ההדרכתי.
4. הערכת הפיתרון ההדרכתי שניתן ותיקופו.
 
 
דוגמאות לתהליכי פיתוח הדרכה שבוצעו בצוות הדידקטי:
1. קורס מדריכי ומדריכות מוזיאונים, פיתוח הקורס, ליווי וביצוע, בהזמנת יחידת המוזיאונים משרד הביטחון וקצין חינוך ראשי צה"ל, 2003 - 2009.
2. השתלמות חדרי מורים: הוראה ולמידה בחוץ, שלוש שנות ליווי, מדריך למנחה ההשתלמות. בשיתוף מינהלת הטיולים במשרד החינוך, 2006.
3. סדנת חניכה בתחום פיתוח הדרכה לרכזי הדרכה בתנועות הנוער, מועצת תנועות הנוער, 2008.
4. פיתוח קורס סוהרים: ניתוח עיסוק, תוכנית ההכשרה, תרגילים אינטגרטיביים, מבחנים עיוניים, מערכי השיעור, הכשרת פיקוד הקורס. בהזמנת מינהל הדרכה, שירות בתי הסוהר, 2009. לתיאור מפורט לחצו כאן.